Práce se zvukem tibetských mís a hlasem

Dílny a koncerty...

 

Workshop s tibetskými mísami.
 
          Doba trvání dílny je buď 2, nebo 3 hodiny v závislosti na požadované náplni. Dvouhodinová verze zahrnuje povídání o původu, složení a použití tibetských mís v léčitelství, školu hraní na tibetskou mísu a ukázky různých léčebných postupů používající tibetské mísy. Tříhodinová verze v sobě navíc zahrnuje předání techniky masáže zvukem tibetské mísy, kdy se přítomní na sobě navzájem po dvojicích této technice učí a celý program uzavírá meditační koncert tibetských mís.
 
Meditační koncert tibetských mís.
 
          Tato zvuková meditačně-relaxační seance trvá v samostatném provedení asi hodinu a půl. Po krátkém úvodu, kdy přítomné seznamuji s možnostmi práce se zvukem během koncertu, následuje jednoduché hlasové cvičení, tibetská evokační mantra a samotný koncert.
 
Workshop práce s hlasem – Toning.
 
          Toning je technika využívající lidský hlas k vytvoření specifických vokálních vzorů a vibrací sloužících k uzdravení, povzbuzení imunity a navození vnitřní pohody. Jedná se především o sebe léčebnou techniku a do svého programu ji zařazuji proto, že téma práce se zvukem a použití zvuku k léčení krásně doplňuje. Zvukem tibetské mísy je snadné léčit druhé, ale už ne tak je to s léčením vlastních neduhů a právě sem zapadá práce s vlastním hlasem. Tato dílna trvá dvě hodiny a lidé z ní domů odcházejí zpravidla velice dobře naladěni. :)
 
Celodenní seminář na téma Hatha Yoga, Nada yoga a práce se zvukem.
 
          Seminář se skládá z výše uvedených bloků plus ranní jógy s Bělou:
 
1. blok -   8.00 - 10.00 h. - Dynamická jóga vedená Bělou 
2. blok - 10.30 - 12.30 h. - workshop s tibetskými mísami
3. blok - 14.30 - 16.30 h. - práce s hlasem – Toning
4. blok - 17.30 - 19.00 h. - meditační koncert tibetských mís
 
         Běliny stránky: www.belayoga.cz.
 
...

Fotografie použita dle Creative Commons A Guy Taking Pictures  © 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode