Práce se zvukem tibetských mís a hlasem

 

Tibetské zpívající mísy k prodeji

 

Zvukové ukázky

Možná jste si stačili všimnout, že tady nejsou žádné zvukové ukázky konkrétních prodávaných tibetských mís. Je to proto, že mám pocit, že vybírat zpívající mísu na základě přes internet přenesené digitální informace není zdaleka dostatečné a může být spíše zkreslující. Výběr tak vznešeného nástroje, jakým tibetská zpívající mísa je, si jistě zaslouží osobní přítomnost. Především proto, že atmosféra vytvořená zvukem zpívající mísy je na dálku nepřenosná, leč k úspěšnému výběru té správné mísy naprosto klíčová. Ať už budete tibetskou mísu vybírat pro sebe nebo pro někoho vám blízkého je stěžejní, abyste její zvuk zažili, aby se vás mísa svým zpěvem mohla dotknout na hlubších úrovních vaší bytosti, aby s vámi měla možnost ve vašem unikátním energetickém poli rezonovat, jen tak poznáte, jestli si s mísou „sednete.“

Inu, tak to u mě chodí. Možná to není nejmazanější marketingový tah, ale vnímám to tak, že je to takto v pořádku.

V případě zájmu, o některé ze zpívajících mís vás rád uvítám u sebe doma v Poděbradech, kde je výběr největší. Lze se také domluvit na návštěvě u vás doma, kam bych dorazil „jen“ s velkým kufrem plným mís.

S přáním pevného zdraví a klidné mysli

František Horváth

 
. . .
 
BENGÁLSKÉ ZPÍVAJÍCÍ MÍSY
 
Bengalské mísy matné nebo leštěné. Tento druh zpívajících mís by se už dal nazvat klasikou mezi tibetskými mísami. V československých luzích a hájích jsou tyto mísy již nějaký ten pátek známé a v obchodech s esoterickým zbožím běžně dostupné. Stejný druh mís pochází i ze současných dílen v Nepálu. Není samozřejmě náhoda, že se stále líbí. Zvukově jsou obdivuhodné. Jsou k mání 900 gramové tibetské misky s průměrem 15 -19 cm až 1500 gramové zpívající krasavice s průměrem 24 cm. To vše při 2,20 Kč/g.
 
 
 
.
 
MÍSY RAMGONDI
 
Tento druh tibetské mísy se díky svým tenkým stěnám hodí spíš na "roztáčení" (vyluzování zvuku třením paličky o hranu mísy) než pro "zvonové" údery. Pestrost a intenzita zvuku těchto mís bývá dech beroucí. Tyto tibetské mísy jsou k mání o hmotnosti kolem 1400 g a jejich průměr se pohybuje kolem 24 cm, cena pak jest 2,30 korunek za gram.
 
 
 
.
 
MÍSY JHUMKA
 
Mísy Jhumka jsou k mání v matné či leštěné verzi. Pokud vlastníte nějakou skutečně starožitnou mísu, pak je pravděpodobné, že se míse Jhumka bude podobat. Tyto robustní tibetské mísy s nezvykle silnými stěnami mají obzvláště dlouhý dozvuk a jsou zvuku lahodného až krémovitého. Chlouba kterékoliv sbírky - mojí tedy určitě. Výroba těchto mís je v porovnání s "bengálskou klasikou" náročnější a proto i stojí o kousíček víc - 2,50 Kč/g. Váží kolem 1500 g, 1700 g nebo 1800 g. Průměry mís se pohybují mezi 23 a 25 cm.
 
 
 
.
 
MÍSY PETER HESS
 
Tento druh tibetských zpívajících mís má stěny tenčí než běžně dostupné mísy, ale to jen díky speciálnímu ručnímu zpracování, díky kterému mají tyto mísy extra tvrdé stěny, což jim dává nečekaně dlouhý dozvuk. Mísy Peter Hess mají jak silný zvuk při zvučení "rozleštěním" o hranu mísy, tak táhlou krystalickou ozvěnu při rozeznění úderem. Toto jsou mísy jen pro skutečné znalce. K dispozici jsou 1300 g až 1570 g kousky, při průměrech mísy mezi 24 a 26 cm. Cena je 3,00 Kč/g.
 
 
...

Fotografie použita dle Creative Commons A Guy Taking Pictures  © 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode